Propozice kurzu IPRK Basic modul B

Foto z kurzu první pomoci IPRK

Kurz IPRK Basic modul B je intenzivní kurz, který navazuje na úvodní jednodenní modul A. I v tomto rozšiřujícím modulu tvoří hlavní náplň kurzu první pomoc pro situace, kdy s rukama v kapsách čekat dlouhé minuty na příjezd záchranné služby může mít pro pacienta fatální následky.

Kurz vznikl jako norma první pomoci pro psovody-záchranáře a další nezdravotnické pracovníky IZS (policisty, strážníky, hasiče, ...). Jelikož hlavní náplň kurzu tvoří zásadní dovednosti z oblasti první pomoci, které by měl umět opravdu každý, je kurz velmi vhodnou volbou i pro širokou veřejnost.

Chcete se naučit správně reagovat v situacích, kde někomu ve vašem okolí jde o život? Pak je pro vás kurz BLS správnou volbou!

Kurzy vedou: zkušení instruktoři s akreditací MŠMT

Kdy a kde: aktuálně vypsané termíny kurzů pro veřejnost naleznete v rubrice "Aktuálně vypsané kurzy". Kurz je také možné realizovat pro uzavřenou skupinu účastníků a to kdekoliv v ČR.

Jak kurz probíhá?
S výukou začínáme v 9 hodin. Během kurzu se střídají praktické a teoretické bloky, dějiště kurzu se plynule přesouvá zevnitř ven a zpět. V době oběda zařazujeme dostatečně dlouhou polední pauzu, nezapomínáme ani na kratší pauzy v průběhu kurzu. Kurz vyvrcholí předáním certifikátů o absolvování kurzu (kolem 17. hodiny).Co v kurzu najdete?
Tématům základním, těm, kde jde pacientovi skutečně o život v řádu minut, je věnován prostor největší, včetně praktických nácviků a simulací. K hlavním blokům harmonogramu modulu B patří:

  • Praktické zopakování a rozšíření dovedností z modulu A (resuscitace apod.)
  • První pomoc při dopravní nehodě (praktická akce - simulace)
  • První pomoc při cévní mozkové příhodě
  • První pomoc při infarktu myokardu
  • Úrazový blok: ošetření ran, poranění končetin, úrazy hlavy, úrazy trupu

Čím zásadnější dovednost, tím více ji budeme procvičovat prakticky, rovněž nebudou chybět simulace, kde si na vlastní kůži zažijete roli zachránce i zraněného. Co nevyzkoušíme prakticky, rozebereme na skutečných případech z praxe.

Kdo jsou naši lektoři?

  • Lékaři, záchranáři, pracovníci složek IZS a lektoři věnující se zážitkové výuce.

Jak učíme první pomoc?
Věříme, že emočně podbarvený zážitek je nejlepším nástrojem podporujícím dlouhodobé zafixování vědomostí. Zapamatujeme si 20 % z toho, co slyšíme; 50 % z toho, co slyšíme a vidíme; 70 % z toho, co říkáme; 90 % z toho, co děláme vlastníma rukama.

Prostřednictvím simulovaných zdravotních událostí stavíme před účastníky našich programů výzvy, jejichž zdolání představuje dlouhodobě zafixovanou zkušenost. Není naším cílem vás první pomocí děsit, naopak se snažíme podpořit vaši sebedůvěru, která vám umožní poskytnout první pomoc v reálu.

Fotogalerie z kurzů IPRK najdedete zde.

Cena: 950,-
Udržení vysokého standardu naší výuky je pro nás prioritou, proto je maximální kapacita našeho kurzu stanovena na 12, resp. 16, účastníků a cena kurzu zahrnuje minimálně dva, resp. tři, kvalifikované lektory, kteří vás budou provázet celým kurzem.

K výuce používáme moderní výukové pomůcky včetně kvalitních resuscitačních figurín.

V případě zájmu o zaslání cenové nabídky kurzu pro uzavřenou skupinu účastníků nás neváhejte kontaktovat.

Jak se na kurz přihlásit?
Přihlášení na kurz a jakékoliv dotazy směřujte na email: info@ppprakticky.cz, nebo tel. 733 576 310.